Bilety Autokarowe Narty   Bilety do Londynu   Bilety Autokarowe   Bilety Wizzair   Bilety Ryanair   Bilety EasyJet   Bilety Norwegian  
  
  Strona Główna
  Relacje i Opinie
  Francja Narty
  Włochy Narty
  Austria Narty
    - St. Anton am Alberg
    - Dolina Lavanttal
    - Molltal Dolina i Lodowiec
    - Dachstein Schladming
    - Obergurgl – Hochgurgl
    - Bregenzer Wald
    - Gasteiner
    - Hochkonig
    - Hintertux
    - Innsbruck Narty
    - Lungau
    - Lech – Zurs am Arlberg
    - Silvretta Ischgl
    - Bad Kleinkirchheim
    - Karnische Ski Arena
    - Kitzbuhel - Kirchberg
    - Obertauern
    - Oberinntal
    - Kaunertal Lodowiec
    - Pitztal
    - Saalbach - Hinterglemm
    - Solden Otztal
    - Region Villach
    - Stubaital
    - Salzburger Sportwelt
    - Wysokie Taury
    - Wilder Kaiser - Brixental
    - Montafon
    - Troler Zugspitze Arena
    - Zell am See-Kaprun
    - Zillertal Arena
  Słowacja Narty
  Szwajcaria Narty
  Norwegia Narty
  Dolomity - Włochy
  Francja na Narty!
  Alpy
  Sudety
  Tatry
  Beskidy
  Czechy
  Mapa Strony
  Kontakt
  Odszkodowania Powypadkowe
  Autobusem na Narty
 
 


Zillertal Arena Austria

Zillertal Arena – to rozległa, licząca ponad 50 km dolina tyrolska uważana za jeden z największych regionów narciarskich, wzdłuż której rozlokowało się szereg miejscowości wypoczynkowych. Jest tam przygotowanych 630 km tras zjazdowych o różnych stopniach trudności, w tym całoroczne tereny narciarskie na lodowcu Hintertux, które uważane są za jedne z najlepszych terenów lodowcowych w całej Europie. Ze względu na dużą popularność tego miejsca, w sezonie jest dość tłoczno, a przy zjeździe do doliny z autostrady tworzą się korki. Z dużą ilością turystów slutecznie radzi sobie z kolei dobrze rozbudowana sieć urządzeń wyciągowych o łącznej przepustowości ponad 75000 os./h. Najważniejsze trasy zjazdowe znajdują się na terenach Horn, Hochfügen, Skizentrum Hochzillertal, Mayrhof i Penken. A cały ośrodek proponuje oprócz tras zjazdowych, także fun park dla snowboardzistów oraz wyznaczone tereny dla dzieci. Prawie w środku doliny leży miejscowość Zell am Ziller – siedziba najstarszego browaru w Tyrolu.

Główne miejscowości: Zell am Ziller, Gerlos, Wald, Krimml.

Tereny narciarstwa zjazdowego rozpościerają się na poziomie 1300-2500 m n.p.m. Do dyspozycji narciarzy jest około 200 km dobrze przygotowanych tras zjazdowych, nartostrad oraz trudniejszych szlaków leśnych. Oferta tras i wyciągów jest tu tak duża także dzięki huśtawce narciarskiej pomiędzy salzburskim Konigsleiten a leżącym w Tyrolu Gerlos. Tylko w najbliższych okolicach Zell Am Ziller wytyczono 25 km tras i są to przede wszystkim trasy łatwe. Z kolei najdłuższy zjazd Fliezen mierzy około 5 km i wymaga bardzo dobrych umiejętności narciarskich.
W regionie działają dwie szkółki narciarskie dla dzieci z własnymi terenami do ćwiczeń, a także są specjalnie przygotowane programy dziecięce obejmujące snowrafting, snow safari i inne atrakcje, łącznie z zawodami narciarskimi na zakończenie każdego kursu.

Informacje turystyczne:
Zillertal Arena
Rohr 23
A-6280 Zell im Zillertal
tel. +43(0) 5282 716 5
info@zillertalarena.com
www.zillertalarena.com