Bilety Autokarowe Narty   Bilety do Londynu   Bilety Autokarowe   Bilety Wizzair   Bilety Ryanair   Bilety EasyJet   Bilety Norwegian  
  
  Strona Główna
  Relacje i Opinie
  Francja Narty
  Włochy Narty
  Austria Narty
    - St. Anton am Alberg
    - Dolina Lavanttal
    - Molltal Dolina i Lodowiec
    - Dachstein Schladming
    - Obergurgl – Hochgurgl
    - Bregenzer Wald
    - Gasteiner
    - Hochkonig
    - Hintertux
    - Innsbruck Narty
    - Lungau
    - Lech – Zurs am Arlberg
    - Silvretta Ischgl
    - Bad Kleinkirchheim
    - Karnische Ski Arena
    - Kitzbuhel - Kirchberg
    - Obertauern
    - Oberinntal
    - Kaunertal Lodowiec
    - Pitztal
    - Saalbach - Hinterglemm
    - Solden Otztal
    - Region Villach
    - Stubaital
    - Salzburger Sportwelt
    - Wysokie Taury
    - Wilder Kaiser - Brixental
    - Montafon
    - Troler Zugspitze Arena
    - Zell am See-Kaprun
    - Zillertal Arena
  Słowacja Narty
  Szwajcaria Narty
  Norwegia Narty
  Dolomity - Włochy
  Francja na Narty!
  Alpy
  Sudety
  Tatry
  Beskidy
  Czechy
  Mapa Strony
  Kontakt
  Odszkodowania Powypadkowe
  Autobusem na Narty
 
 


Europa-Sportreion Zell am See-Kaprun

Europa-Sportreion Zell am See-Kaprun – narciarskie tradycje tego regionu sięgają XIX wieku. Pierwsza kolejka linowa ruszyła w tym miejscu już w 1927 roku, a na lodowcu Kitzsteinhorn wytyczono pierwszą trasę i uruchomiono wyciąg w 1965 roku. Obszar wokół Kapron i Zell am See jest jednym z najsłynniejszych terenów narciarskich w Austrii, dlatego w szczycie sezonu, bądź w zimowe weekendy należy przygotować się na tłok oraz niestety kolejki przy wyciągach. Region ten jest również jednym z najpopularniejszych wśród Polaków ośrodkiem narciarskim - nazywany "zimową stolicą Polski w Austrii”. Śnieg jest tu przez cały rok, gdyż stoki lodowca Kitzsteinhorn zapewniają rewelacyjne warunki narciarskie, nawet latem. Teren położony jest w malowniczej dolinie jeziora Zeller See, w otoczeniu ponad trzydziestu trzytysięczników, z widokiem na najwyższy w Austrii szczyt – Großglockner.

Główne miejscowości: Zell am See, Kaprun.Łącznie oferowanych jest tu 49 tras zjazdowych o łącznej długości 140 km, z czego 24 km są sztucznie naśnieżane. Na obszarze Europa Sportregion występują trzy tereny narciarskie: na szczytach Schmittenhohe (2000 m), Maiskogel (1675) oraz na lodowcu Kitzsteinhorn. Dodatkową atrakcją jest też wjazd na lodowiec, na wysokość 3029 m n.p.m. kolejką linową. Najdłuższa trasa: Schutt – 6,2 km długości z różnicż poziomów 1190 m. Kitzsteinhorn to mniejsza góra od Großglocknera, jednak oferująca narciarzom oferuje natomiast lepsze warunki śniegowe. Na tym lodowcu śnieg gwarantowany jest przez okrągły rok, co wynika zarówno z naturalnych właściwości lodowcowych, jak i profesjonalnej instalacji naśnieżającej. Zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów znajdą się tu odpowiednie stoki z pięknymi widokami. Schmittenhöhe - należy z kolei do narciarzy, deskarzy, carvingowców i freestylerów tylko od grudnia do połowy kwietnia. Ponad 20 wyciągów ułatwia narciarzom przedostanie się w górne partie góry. Narciarskie szaleństwo, piękna panorama Alp oraz zawsze dobra zabawa to nieodłączne elementy każdego zjazdu w tym miejscu. Ogólnie na tym terenie występuje dodatkowo 200 km tras biegowych i 30 km szlaków spacerowych.

Informacje turystyczne:
Europa- Sportreion Zell am See-Kaprun,
Brucker Bundesstr. 1a,
5700 Zell am See,
Austria,
tel. +43(0)654 2770,
welcome@europasportregion.info,
www.europasportregion.info