Bilety Autokarowe Narty   Bilety do Londynu   Bilety Autokarowe   Bilety Wizzair   Bilety Ryanair   Bilety EasyJet   Bilety Norwegian  
  
  Strona Główna
  Relacje i Opinie
  Francja Narty
    - Auron
    - Brides Les Bains
    - La Tania
    - Villard de Lans Correncon
    - La Norma
    - Alpe d'Huez
    - Le Grand Domaine
    - Megeve
    - Le Grand Massie
    - Vars i Risoul
    - La Clusaz
    - Corbier i La Toussuire
    - Grand Angle
    - isola2000
    - Le Grand Bornand
    - La Rosiere
    - Montgenevre
    - Superdevoluy
    - Valmeinier Valloire
    - Val Cenis
    - Aussois
    - Les 2 Alpes
    - Les Menuires
    - Courchevel
    - Val Thorens
    - Val d'Isère
    - Chamonix
    - Portes du Soleil
    - Trzy Doliny Trois Vallees
    - Meribel - Mottaret
    - Les Sept Laux
    - La Plagne
    - Les Arcs
    - Espace Killy
    - Serre Chevalier
    - Tignes
  Włochy Narty
  Austria Narty
  Słowacja Narty
  Szwajcaria Narty
  Norwegia Narty
  Dolomity - Włochy
  Francja na Narty!
  Alpy
  Sudety
  Tatry
  Beskidy
  Czechy
  Mapa Strony
  Kontakt
  Odszkodowania Powypadkowe
  Autobusem na Narty
 
 


Vars i Risoul

Te dwie stacje położone na wysokości 1600-1850 m n.p.m. należą do najbardziej atrakcyjnych i jednych z największych obszarów na terenie Alp Południowych i po połączeniu utworzyły region narciarski Domaine de la Forêt Blanche („Biały Las”). Bliskość wyciągów i malowniczych, zróżnicowanych tras występujących w tym terenie całkowicie rekompensuje pewnie niedogodności, jakie można spotkać w związku z trudnościami w zakwaterowaniu. Teren ten obejmuje 180 km oznakowanych tras zjazdowych, leżących na wysokości 1650 - 2750 m n.p.m. Górna granica lasów przebiega tu bardzo wysoko, często dopiero na wysokości 2500 m n.p.m., wobec czego wiele jest tu stoków otoczonych drzewami, świetnych także przy gorszej pogodzie. Czarne zjazdy nie są typowe dla obszaru „Białego Lasu”, z wyjątkiem KL („kilomètre lancé”), bardzo stromym stokiem, na którym odbywają się zawody w biciu rekordu szybkości.
Na tym terenie rozmieszczono także 45 km tras do narciarstwa biegowego, głównie wśród rzadkich lasów modrzewiowych. Wśród nich znajdują się ambitne trasy na północnych zboczach Pointe de Razis oraz trasy z malowniczymi widokami.
Wielbiciele sportów zimowych mogą ponadto skorzystać z bogato przygotowanej dodatkowej oferty sportowej - paralotni, snowparku, skuterów i rowerów śnieżnych, umieszczonych w Pałacu Sportów. W tym samym centrum znajdują się również inne rozrywki - baseny wodne oraz atrakcje SPA i welness, a także wiele atrakcji dla dzieci (stacja Risoul uzyskała tytuł Kids i P'tits Montagnards).Informacje turystyczne:
www.vars-ski.com