Bilety Autokarowe Narty   Bilety do Londynu   Bilety Autokarowe   Bilety Wizzair   Bilety Ryanair   Bilety EasyJet   Bilety Norwegian  
  
  Strona Główna
  Relacje i Opinie
  Francja Narty
  Włochy Narty
  Austria Narty
  Słowacja Narty
    - Zuberec
    - Wielka Racza
    - Mała Fatra
    - Wielka Fatra
    - Donovaly
    - Zdiar
    - Tatrzańska Łomnica
    - Krompachy Plejsy
    - Vratna Dolina
    - Strbske Pleso
    - Chopok - Jasna
    - Ziarska Dolina
    - Tale
    - Stary Smokowiec – Hrebienok
    - Podbanske
    - Certovica
  Szwajcaria Narty
  Norwegia Narty
  Dolomity - Włochy
  Francja na Narty!
  Alpy
  Sudety
  Tatry
  Beskidy
  Czechy
  Mapa Strony
  Kontakt
  Odszkodowania Powypadkowe
  Autobusem na Narty
 
 


Strbske Pleso - Tatry Słowackie

Ośrodek, który przyciąga rzesze turystów z całej europy.w okresie zimowym. Lezy w zachodniej części południowego podnóża Tatr z widokiem na jezioro. Strbske Pleso, to najwyżej położona miejscowość tatrzańska. Każdego roku odbywają się tutaj zawody o Puchar Europy i Puchar Świata FIS. Sezon narciarski trwa tam od 25.XII do 03 IV.

Mamy do wyboru trasy łatwe i średnie. Najdłuższa trasa to 2,3 km, a łączna długość tras wynosi 5,3 km. Zaletą tego miejsca są dogodne warunki dla snowboardzistów. Trasy zjazdowe obsługują 2 kolejki krzesełkowe cztero i trzy-osobowe oraz orczykowe. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżne. Oczywiście nie musimy się tam martwieć o sprzęt ponieważ jest wypożyczalnia sprzęt narciarskiego, jest pogotowie górskie, kantor wymiany walut, apteka, poczta i oczywiście sklepy. Panuje tam sprzyjający klimat - doskonały w leczeniu chorób oskrzeli.Szczyrbskie Pleso (Štrbské Pleso) to znany ośrodek narciarski usytuowany w zachodniej części południowego podnóża Tatr Wysokich, w pobliżu granicy polsko – słowackiej, na obszarze którego znajduje się najwyżej położona w Tatrach miejscowość. Jest to ponadto uzdrowisko klimatyczne, a corocznie w miejscowości tej odbywają się też zawody o Puchar Europy i Puchar Świata FIS. Do ośrodka przynależą trzy tereny narciarskie: Esíčko, Solisko i Interski oferujące łącznie 6 tras zjazdowych o łącznej długości 5,3 km, sztucznie dośnieżacnych (w tym jedna także oświetlona), 2 kolei i 3 wyciągi narciarskie o łącznej przepustowości 4700 os./h. Najdłuższa trasa czerwona mierzy 2300 m z różnicą wzniesień 431 m.
Szczyrbskie Pleso to także sławny i główny ośrodek klasycznych dyscyplin narciarskich: biegów i skoków. Dla narciarzy biegowych przygotowanych jest tu 42,5 km tras na tzw. stadionie zimowym oraz pięć krótszych tras. Ponadto są tu dostępne dwie skocznie: K-90 i K-120, a także trasy do snowboardu i free-ridingu.