Bilety Autokarowe Narty   Bilety do Londynu   Bilety Autokarowe   Bilety Wizzair   Bilety Ryanair   Bilety EasyJet   Bilety Norwegian  
  
  Strona Główna
  Relacje i Opinie
  Francja Narty
  Włochy Narty
  Austria Narty
    - St. Anton am Alberg
    - Dolina Lavanttal
    - Molltal Dolina i Lodowiec
    - Dachstein Schladming
    - Obergurgl – Hochgurgl
    - Bregenzer Wald
    - Gasteiner
    - Hochkonig
    - Hintertux
    - Innsbruck Narty
    - Lungau
    - Lech – Zurs am Arlberg
    - Silvretta Ischgl
    - Bad Kleinkirchheim
    - Karnische Ski Arena
    - Kitzbuhel - Kirchberg
    - Obertauern
    - Oberinntal
    - Kaunertal Lodowiec
    - Pitztal
    - Saalbach - Hinterglemm
    - Solden Otztal
    - Region Villach
    - Stubaital
    - Salzburger Sportwelt
    - Wysokie Taury
    - Wilder Kaiser - Brixental
    - Montafon
    - Troler Zugspitze Arena
    - Zell am See-Kaprun
    - Zillertal Arena
  Słowacja Narty
  Szwajcaria Narty
  Norwegia Narty
  Dolomity - Włochy
  Francja na Narty!
  Alpy
  Sudety
  Tatry
  Beskidy
  Czechy
  Mapa Strony
  Kontakt
  Odszkodowania Powypadkowe
  Autobusem na Narty
 
 


Montafon - Austria

Montafon – znaczy dokładnie „góra wielu źródeł”. Jest to 39-cio kilometrowa dolina leżąca w granicach najbardziej na zachód wysuniętego austriackiego landu, Voralbergu. Dzieli się na dwie części: Doliny Montafon oraz Górny Montafon. Wszystkie miejscowości leżące na ich terytorium cieszą się popularnością wśród turystów z całego świata. Największy ośrodek sportów zimowych w Vorarlbergu składa się z sześciu terenów narciarskich, które łączy system wspólnych karnetów i są to: Silvretta Nova, Schafberg, Golm, Hochjoch, Silvretta Bielerhohe oraz Kristberg. Narciarze mają tu do dyspozycji łącznie 223 km tras zjazdowych, 290 szlaków do zimowych wędrówek i 12 tras do narciarstwa biegowego o łącznej długości 100 km; wszystko obsługiwane przez ponad 60 wyciągów i kolejek, co umożliwia korzystanie ze stoków bez oczekiwania na wjazd.

Główne miejscowości: Schruns, Partenon, Gargellen.Trasy do narciarstwa zjazdowego rozciągają się na poziomie 650-2395 m n.p.m. Kristberg oraz Schafberg to idealne miejsca dla nowicjuszy i rodzin z małymi dziećmi, a z kolei Hochjoch jest przeznaczony dla narciarzy o przeciętnych umiejętnościach. W Silbretta Nova znajdują się natomiast nartostrady o różnych stopniach trudności. Najdłuższa i najsłynniejsza trasa: Hochjoch Totalne – 11 km.
Dla miłośników biegówek i nart śladowych wymarzonym miejsce jest płaskowyż Bielerhohe, w którym znajduje się najwyżej wytyczona trasa: 20-kilometrowa Partenon Lope 2000 (2040 m n.p.m.); biegać można także po skutym lodem, sztucznym zbiorniku wodnym Silvretta. Na terenie narciarskim Hochjoch otworzono dla najmłodszych Dream Land, gdzie dzieci mogą skorzystać z miejsc przeznaczonych specjalne do zabawy na śniegu, bądź do stawiania pierwszych kroków na nartach. Na wszystkie wyciągi w dolinie Montafon obowiązuje jeden karnet. Dzieci urodzone po 2002 roku jeżdżą za darmo.

Więcej informacji:
Montafon Tourismus,
Montafonerstr. 21,
A-6780 Schruns,
tel. +43(0)5556 722 530,
info@montafon.at,
www.montafon.at