Bilety Autokarowe Narty   Bilety do Londynu   Bilety Autokarowe   Bilety Wizzair   Bilety Ryanair   Bilety EasyJet   Bilety Norwegian  
  
  Strona Główna
  Relacje i Opinie
  Francja Narty
    - Auron
    - Brides Les Bains
    - La Tania
    - Villard de Lans Correncon
    - La Norma
    - Alpe d'Huez
    - Le Grand Domaine
    - Megeve
    - Le Grand Massie
    - Vars i Risoul
    - La Clusaz
    - Corbier i La Toussuire
    - Grand Angle
    - isola2000
    - Le Grand Bornand
    - La Rosiere
    - Montgenevre
    - Superdevoluy
    - Valmeinier Valloire
    - Val Cenis
    - Aussois
    - Les 2 Alpes
    - Les Menuires
    - Courchevel
    - Val Thorens
    - Val d'Isère
    - Chamonix
    - Portes du Soleil
    - Trzy Doliny Trois Vallees
    - Meribel - Mottaret
    - Les Sept Laux
    - La Plagne
    - Les Arcs
    - Espace Killy
    - Serre Chevalier
    - Tignes
  Włochy Narty
  Austria Narty
  Słowacja Narty
  Szwajcaria Narty
  Norwegia Narty
  Dolomity - Włochy
  Francja na Narty!
  Alpy
  Sudety
  Tatry
  Beskidy
  Czechy
  Mapa Strony
  Kontakt
  Odszkodowania Powypadkowe
  Autobusem na Narty
 
 


Tignes - Tignes Le Lac - Tignes Val Claret

Stacja oferuje gościom korzystanie nie tylko z tras alpejskich, ale również z całego kompleksu aquapark o nazwie „Le Lagon”, gdzie znajdują się dwa baseny, jacuzzi, sauna, sale fitness, zjeżdżalnia oraz siłownie – wszystko to z widokiem na masyw Grande Motte oraz jezioro Tignes; sezon narciarski zaczyna się tutaj szybciej niż zwykle, czasem nawet już pod koniec września, ale przeważnie jest to koniec listopada/początek grudnia i trwa gdzieś do kwietnia, nawet do maja; na brak śniegu nie można tutaj narzekać wcale; stacja położona jest na wysokości około 2 tys. m n.p.m., najniższa trasa funkcjonuje na 1500 m n.p.m, zaś najwyższa na ok. 3500 m n.p.m; stacja Tignes ma połączenie trasowe ze stacją Val d'Isère, o której mowa powyżej; jeśli chodzi o imprezy w Tignes w najbliższym czasie to najbardziej godnym polecenia jest tegoroczny sylwester, który odbędzie się tutaj na powietrzu, zagrać mają na nim: David Vendetta i Martin Solveig; zaś w styczniu odbędzie się po raz czwarty tzw. „Tignes Airwaves”, czyli pokazy sportów zjazdowych.Tignes - Val D'Isere - Espace Killy
Miejscowość wypoczynkowa w Alpach francuskich położona na wysokości 2100 m npm. Zimą rozkwita tutaj turystyka narciarska natomiast latem możemy spotkać tutaj miłośników pieszych wędrówek i kolarstwa górskiego. Zimy są tutaj długie ze względu na wysokość nad poziomem morza. Opady śniegu rozpoczynają się w listopadzie a pokrywa śniegu utrzymuje się do późnej wiosny. W górnej partii lodowca Grande Motte możemy jeździć późną wiosną jak i wczesną jesienią. Rejon Tignes oraz sąsiedniego Val d'Isere to prawdziwy raj dla narciarzy. 300 km tras narciarskich, ponad 90 wyciągów (krzesełkowych, orczykowych, gondolowych, kolei podziemnej), doskonale przygotowane trasy - tego łatwo nie znajdziemy gdzie indziej. Samo Tignes to urocze małe miasteczko, położone nad jeziorem Tignes Le Lac. Może przypomina trochę osiedle mieszkaniowe ze względu na 2 olbrzymie apartamentowce ale dzięki nim nie ma po okolicy rozstrzelonych setek domów, domków, jeden na drugim bez możliwości zaparkowania auta (jak w Zakopcu). Dojazd do Tignes możliwy jest od strony Włoch i Szwajcarii. Prowadzi do niego długa i kręta droga którą wspinamy się serpentynami przez ponad 15 km z wysokości 300 do 2100 m npm.

W centrum Tignes znajduje się sporo hoteli, pensjonatów oraz 2 potężne apartamentowce Palaflour. Oferują one kilka tysięcy miejsc noclegowych ale w szczycie sezonu zimowego i tak będziemy mieli problemy ze znalezieniem miejsc noclegowych. Noclegi Tignes. Okolica Espace Killy - regionu w którego skład wchodzą miejscowości Val d'Isere oraz Tignes to także wiele mniejszych miejscowości i przysiółków rozsianych w odległości 2-3 km. Wszystkie te miejscowości połączone są ze sobą za pomocą Skibusów, które bezpłatnie przewożą narciarzy wraz ze sprzętem do stacji narciarskich. Najbardziej znane tooczywiście Tignes Le Lac oraz Val Claret a także mniejsze: Le Fornet, Le Laisinant, Le Joseray, Le Chatelard, Le Cret, La Daille, Le Lavachet, Tignes Les Boisses, Tignes Les Brevieres.

Pte Du Montet 3488
Solaise 2560
Rocher De Bellevarde 2827
Col De Frese
Toviere 2704
La Grande Motte 3656
Col Du Palet
Aig. Du Chardonnet

Tignes Internet WiFi Hot Spot
Osoby, które po przyjeździe będą chciały skorzystać z Internetu mogą to zrobić na kilka sposobów. W największym budynku na terenie Tignes znajduje się parę restauracji i pubów, które oferują dostęp do Internetu. Wszystkie oznaczone są na drzwiach lub witrynach sklepowych znakiem WiFi. Wejście do nich znajduje się od zewnątrz budynku natomiast jedna z restauracji znajduje się tuż obok Jam Bar (niedaleko sklepu Intersport). Sam Jam Bar także oferuje dostęp do Internetu. Chyba wszystkie dostępne sieci bezprzewodowe, które odnalazłem wymagają podania klucza sieciowego tak więc musimy być przygotowani na trudną konwersację z francuzami, których język angielski nie zawsze daje się zrozumieć. Jedna z sieci ORANGE dostępna w budynku Palaflour na parterze nie wymaga autoryzacji natomiast ładuje nam się strona firmowa na której możemy dokonać płatności kartą za określony czas połączenia internetowego (przeważnie 0,20 euro za minutę).

Jeżeli więc będziecie mieli problem z podłączeniem się do Internetu w obiektach typu restauracja czy też pub polecam miejsce, które odnalazłem wyszukując dostępne sieci bezprzewodowe w okolicy dolnych stacji wyciągów. W budynku informacji turystycznej Tignes Le Lac (budynek z wieloma flagami - zdjęcie poniżej) dostępne są na parterze kioski multimedialne z dostępem do Internetu po uiszczeniu opłaty. Natomiast na 1 piętrze tegoż budynku znajduje się kawiarenka internetowa Espace Multimedia z prawdziwego zdarzenia. Kilkanaście stanowisk internetowych z szybkim Internetem, wyposażonych w słuchawki, kamery internetowe itp. Dodatkowo możemy skorzystać z kilku 3 osobowych stolików które przewidziano dla osób posiadających własne laptopy. Są wysokie taborety, kabel sieciowy RJ45, listwa zasilająca. Bardzo dobre łącze umożliwia prowadzenie rozmów internetowych za pomocą Skypa i Gtalka (sprawdzone). W pomieszczeniu tym także można skorzystać z WiFi Orange ale wiąże się to z dokonaniem wcześniej płatności on line. Koszt podłączenia się do Internetu kablowo to 7 euro za godzinę. Można także zapłacić za 15,30,45 minut a opłaty naliczane są po zakończeniu połączenia. Kawiarenka otwarta jest od 16.30 do 20.30 a w dni kiedy dopisuje złą aura od godziny 14. To tyle jeżeli chodzi o sprawy związane z Internetem. Jeżeli jeszcze uda mi się coś dowiedzieć na ten temat postaram się podzielić z Wami tymi informacjami.