Bilety Autokarowe Narty   Bilety do Londynu   Bilety Autokarowe   Bilety Wizzair   Bilety Ryanair   Bilety EasyJet   Bilety Norwegian  
  
  Strona Główna
  Relacje i Opinie
  Francja Narty
    - Auron
    - Brides Les Bains
    - La Tania
    - Villard de Lans Correncon
    - La Norma
    - Alpe d'Huez
    - Le Grand Domaine
    - Megeve
    - Le Grand Massie
    - Vars i Risoul
    - La Clusaz
    - Corbier i La Toussuire
    - Grand Angle
    - isola2000
    - Le Grand Bornand
    - La Rosiere
    - Montgenevre
    - Superdevoluy
    - Valmeinier Valloire
    - Val Cenis
    - Aussois
    - Les 2 Alpes
    - Les Menuires
    - Courchevel
    - Val Thorens
    - Val d'Isère
    - Chamonix
    - Portes du Soleil
    - Trzy Doliny Trois Vallees
    - Meribel - Mottaret
    - Les Sept Laux
    - La Plagne
    - Les Arcs
    - Espace Killy
    - Serre Chevalier
    - Tignes
  Włochy Narty
  Austria Narty
  Słowacja Narty
  Szwajcaria Narty
  Norwegia Narty
  Dolomity - Włochy
  Francja na Narty!
  Alpy
  Sudety
  Tatry
  Beskidy
  Czechy
  Mapa Strony
  Kontakt
  Odszkodowania Powypadkowe
  Autobusem na Narty
 
 


Francja Serre-Chevalier

Serre-Chevalier uznany jest jako piąty pod względem wielkości teren narciarski, leżący w sercu lasu modrzewiowego, na granicy Parku Narodowego Ecrins. Region ten swą nazwę zawdzięcza alpejskiemu szczytowi wnoszącemu się nieopodal na wysokości 2491 m n.p.m. Z tego miejsca roztacza się piękny widok na rzekę Guisane i jej dolinę wraz z trzynastoma górskimi wioskami oraz najwyżej położonym miastem we Francji - Briançon. W skład tego obszaru narciarskiego wchodzą trzy mniejsze tereny: Briançon, Le Serre Che oraz Le Monêtier les Bains, a dostęp do niego jest możliwy z każdego z głównych ośrodków narciarskich. Ten rejon narciarski może poszczycić się wyjątkowym klimatem, charakteryzującym się suchym powietrzem, długimi okresami nasłonecznienia i obfitymi opadami śniegu. Miłośnicy narciarstwa alpejskiego mogą korzystać tu z 250 km oznakowanych tras rozciągniętych na wysokości od 1200 do 2800 m n.p.m. (23 tras zielonych, 30 niebieskich, 43 czerwone oraz 15 czarnych), a także z bezpiecznych tras poza terenem narciarskim. Dodatkowo na zboczach Meije znajduje się lodowiec. Żaden doświadczony narciarz nie powinien ominąć tu słynnej trasy zjazdowej - Vallons de la Meije.
Również amatorzy narciarstwa biegowego znajdą tu coś dla siebie, korzystając jeden z wytyczonych tras, których łączna długość wynosi 45 km, a które głównie biegną wzdłuż doliny, między Villeneuve i Le Monêtier i wznoszą się w kierunku Col du Lautaret.
W tym regionie znajdują się ponadto specjalne strefy do uprawiania half pipe, carvingu, snowpark i boardercross. To również doskonale przygotowane miejsce do uprawiania ski joringu, do jazdy skuterami śnieżnymi czy do nauki jazdy samochodem na lodzie.
Dzięki bogatej ofercie zajęć sportowych oraz rozrywek après ski skierowanej do dzieci, stacja uzyskała znak jakości "Petit Montagnard" ("Mały Góral").Informacje turystyczne:
Office de Tourisme
5240 Serre Chevalier
tel. + 33 (0)4 92 24 98 98
fax + 33 (0)4 92 24 98 84
contact@ot-serrechevalier.fr
www.serre-chevalier.com