Bilety Autokarowe Narty   Bilety do Londynu   Bilety Autokarowe   Bilety Wizzair   Bilety Ryanair   Bilety EasyJet   Bilety Norwegian  
  
  Strona Główna
  Relacje i Opinie
  Francja Narty
    - Auron
    - Brides Les Bains
    - La Tania
    - Villard de Lans Correncon
    - La Norma
    - Alpe d'Huez
    - Le Grand Domaine
    - Megeve
    - Le Grand Massie
    - Vars i Risoul
    - La Clusaz
    - Corbier i La Toussuire
    - Grand Angle
    - isola2000
    - Le Grand Bornand
    - La Rosiere
    - Montgenevre
    - Superdevoluy
    - Valmeinier Valloire
    - Val Cenis
    - Aussois
    - Les 2 Alpes
    - Les Menuires
    - Courchevel
    - Val Thorens
    - Val d'Isère
    - Chamonix
    - Portes du Soleil
    - Trzy Doliny Trois Vallees
    - Meribel - Mottaret
    - Les Sept Laux
    - La Plagne
    - Les Arcs
    - Espace Killy
    - Serre Chevalier
    - Tignes
  Włochy Narty
  Austria Narty
  Słowacja Narty
  Szwajcaria Narty
  Norwegia Narty
  Dolomity - Włochy
  Francja na Narty!
  Alpy
  Sudety
  Tatry
  Beskidy
  Czechy
  Mapa Strony
  Kontakt
  Odszkodowania Powypadkowe
  Autobusem na Narty
 
 


Francja Les Arcs - Bourg Saint Maurice

Les Arcs - Bourg Saint Maurice to zespół czterech połączonych stacji o nazwie pochodzącej od nazwy potoku płynącego w dolinie. Tereny narciarskie położone są tu na wysokości od 1200 do 3226 m n.p.m. i oferują zróżnicowane trasy, zarówno dla rodzin z dziećmi, dla młodych ludzi ceniących rozrywki, jak i dla profesjonalnych narciarzy. Dzięki temu Les Arcs przez turystów traktowany jest jako wzorcowy przykład dobrze funkcjonującej stacji narciarskiej i w ostatnich latach stał się ulubionym miejscem narciarzy, bez względu na stopień zaawansowania w jeździe. Region ten to także miejsce, gdzie rozgrywane są Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Szybkim, mistrzostwa Francji w Ski-Joëringu, a także i licznych zawodów snowbordzistów. Teren ten obfituje w doskonałe szlaki o łącznej długości przekraczającej 200 km. Sprawną komunikację po terenie ułatwia blisko 80 wyciągów, a także alpejskie metro (funiculaire), łączące Bourg Saint Maurice ze stacjami Les Arcs oraz bezpłatne, regularne skibusy pomiędzy poszczególnymi miejscowościami. Znajduje się tutaj również jedna z najdłuższych na świecie tras zjazdowych licząca 7 km długości i biegnąca się od szczytu Aiguille Rouge z wysokości 3226m n.p.m. do Villaroger na wysokość 1200 m n.p.m. oraz trasa szybkościowa, na której mistrzowie osiągają największe na świecie prędkości zjazdu przekraczające 230 km/h.
Na terenie Les Arcs przygotowane są ponadto trasy biegowe o łącznej długości 15 km; dla mniej zaawansowanych narciarzy trasy prowadzą przez tereny zalesione, głównie wokół miejscowości: Bourg Saint Maurice (54 km) oraz Plan Peisay, z kolei trasy dostosowane do lepszych umiejętności zaawansowanych narciarzy biegowych usytuowane są pomiędzy Aiguille Grive i Aiguille Rouge.
Do dyspozycji dzieci są tu przygotowane przedszkola oferujące zajęcia i zabawy pod opieką wykwalifikowanej kadry, a także "baby club” i specjalne kursy nauki jazdy na nartach.Informacje turystyczne:
Bourg Saint Maurice/Les Arcs105
place de la Gare,
73700 Bourg Saint Maurice
tel. +33 (0)4 79 07 12 57
fax +33 (0)4 79 07 24 90
lesarcs@lesarcs.com
www.goski.com