Bilety Autokarowe Narty   Bilety do Londynu   Bilety Autokarowe   Bilety Wizzair   Bilety Ryanair   Bilety EasyJet   Bilety Norwegian  
  
  Strona Główna
  Relacje i Opinie
  Francja Narty
    - Auron
    - Brides Les Bains
    - La Tania
    - Villard de Lans Correncon
    - La Norma
    - Alpe d'Huez
    - Le Grand Domaine
    - Megeve
    - Le Grand Massie
    - Vars i Risoul
    - La Clusaz
    - Corbier i La Toussuire
    - Grand Angle
    - isola2000
    - Le Grand Bornand
    - La Rosiere
    - Montgenevre
    - Superdevoluy
    - Valmeinier Valloire
    - Val Cenis
    - Aussois
    - Les 2 Alpes
    - Les Menuires
    - Courchevel
    - Val Thorens
    - Val d'Isère
    - Chamonix
    - Portes du Soleil
    - Trzy Doliny Trois Vallees
    - Meribel - Mottaret
    - Les Sept Laux
    - La Plagne
    - Les Arcs
    - Espace Killy
    - Serre Chevalier
    - Tignes
  Włochy Narty
  Austria Narty
  Słowacja Narty
  Szwajcaria Narty
  Norwegia Narty
  Dolomity - Włochy
  Francja na Narty!
  Alpy
  Sudety
  Tatry
  Beskidy
  Czechy
  Mapa Strony
  Kontakt
  Odszkodowania Powypadkowe
  Autobusem na Narty
 
 


Francja La Plagne

La Plagne – znany również jako Grande Plagne to region obejmujący obszar ponad 10 tyś. ha, który jest jednocześnie jednym z największych obszarów narciarskich we Francji. Usytuowany jest on pomiędzy rzeką Isère i szczytem Dôme de Bellecôte (3417 m n.p.m.). Wśród innych wyróżnia go niezwykła różnorodność terenu oraz piękna panorama szczytów Mont Blanc i Vanoise. Ten obszar narciarski można podzielić na dwa poziomy, którym przyporządkowane są inne stacje. Górne piętro rozpościera się pomiędzy lodowcem, a sześcioma nowoczesnymi stacjami narciarskimi, natomiast dolne piętro stanowią cztery ośrodki powstałe na miejscu już istniejących wiosek. Po tym wielkim obszarze narciarskim, składającym się z siedmiu stacji, można poruszać się w większości bez zdejmowania nart, korzystając z ponad 425 km przygotowanych na wysokości 1250 - 3250 m n.p.m tras, a także z ponad 140 wyciągów, 6 tras slalomowych, 2 parków snowboardowych oraz 1 half-pipe. Maksymalna różnica poziomów wynosi tu 2000 m. Jedną z większych atrakcji terenu jest niewielki lodowiec Bellecôte rozpościerający się na wysokości 3300 m n.p.m. Te doskonałe warunki zjazdowe są tu szczególnie polecane średniozaawansowanym narciarzom - tras niebieskich jest 79, czerwonych 34, chociaż i bardziej wprawieni znajdą tu trasy na miarę swoich umiejętności – tras czarnych jest 10. Polecane trasy: najdłuższa trasa prowadząca z lodowca Bellecôte do Montchavin o długości 15 km, średnia; a także trasy „Kamikaze” i „Hara-Kiri” z La Grande Rochette, obie o średnim stopniu trudności. Region ten ponadto jest poddawany ciągłej rozbudowie, planowane jest także jego połączenie z równie wielkim terenem narciarskim - Les Arcs. Po uruchomeniu nowej kolejki region La Plagne powiększy się do blisko 400 km tras narciarskich.
W regionie występuje ponadto 90 km tras biegowych: łatwe 30 km, średnie 40 km, trudne 20 km, zorganizowane głównie w formie pętli biegowych w ośrodkach narciarskich.
Dodatkowymi atrakcjami regionu są tu również: olimpijski tor bobslejowy o długości 1500 m oraz jeden z najdłuższych wyciągów - gondolki o długości 6,5 km łączącej Plagne Bellecote z Roche de Mio. Snowboardziści mogą z kolei spróbować swoich sił w dwóch Snow Parkach.Informacje turystyczne:
Office de Promotion de la Grande Plagne
BP 62- F73211 Aime Cedex
tel. +33 (0)4 79 09 79 79
+33 (0)4 79 09 70 10
infos@la-plagne.com
www.la-plagne.com