Bilety Autokarowe Narty   Bilety do Londynu   Bilety Autokarowe   Bilety Wizzair   Bilety Ryanair   Bilety EasyJet   Bilety Norwegian  
  
  Strona Główna
  Relacje i Opinie
  Francja Narty
    - Auron
    - Brides Les Bains
    - La Tania
    - Villard de Lans Correncon
    - La Norma
    - Alpe d'Huez
    - Le Grand Domaine
    - Megeve
    - Le Grand Massie
    - Vars i Risoul
    - La Clusaz
    - Corbier i La Toussuire
    - Grand Angle
    - isola2000
    - Le Grand Bornand
    - La Rosiere
    - Montgenevre
    - Superdevoluy
    - Valmeinier Valloire
    - Val Cenis
    - Aussois
    - Les 2 Alpes
    - Les Menuires
    - Courchevel
    - Val Thorens
    - Val d'Isère
    - Chamonix
    - Portes du Soleil
    - Trzy Doliny Trois Vallees
    - Meribel - Mottaret
    - Les Sept Laux
    - La Plagne
    - Les Arcs
    - Espace Killy
    - Serre Chevalier
    - Tignes
  Włochy Narty
  Austria Narty
  Słowacja Narty
  Szwajcaria Narty
  Norwegia Narty
  Dolomity - Włochy
  Francja na Narty!
  Alpy
  Sudety
  Tatry
  Beskidy
  Czechy
  Mapa Strony
  Kontakt
  Odszkodowania Powypadkowe
  Autobusem na Narty
 
 


Francja Espace Killy

L'Espace Killy ten teren narciarski, uważany za jeden z bardziej znanych regionów we francuskich Alpach, zawiera się na wysokości pomiędzy 1550, a 3455 m n.p.m. i łączy dwie górskie miejscowości: Val d'Isere oraz Tignes. Miejscowi mówią o nim, że jest najpiękniejszą przestrzenią narciarską świata. Nazwa obszaru oznacza „Przestrzeń Killy'ego” i pochodzi od nazwiska jednego z najsłynniejszych francuskich narciarzy - Jean-Claude'a Killy, który właśnie na tym terenie zdobywał swoje umiejętności. Espace Killy wyróżnia się spośród innych obszarów także możliwością jazdy na nartach przez cały rok, dzięki bliskości lodowców: De Pissaillas i Grande Motte. Na tym terenie występują jedne z najlepszych warunków narciarskich w Europie na 300 km oznakowanych i wspaniale przygotowanych trasach (w tym: 198 km tras zielonych i niebieskich, 75 km czerwonych i 27 km czarnych), a także na licznych trasach dla wyczynowców. Jedną z większych atrakcji Espace Killy, rzadko spotykanych w innych miejscach, jest obsługiwany przez wyciągi teren do jazdy poza wytyczonymi szlakami, zaliczany do najlepszych na świecie. Dodatkowym atutem regionu jest całoroczny sezon na lodowcach z pokrywą śnieżną od 6 do 8 metrów rocznie oraz infrastruktura o przepustowości ponad 135 tys. os./h gwarantująca, że nie traci się czasu na stanie w kolejkach. Na szczególną uwagę zasługuje tu trasa Face de Bellevarde, która jest trasą zjazdu mężczyzn Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, a która jest zaliczana do jednych z najtrudniejszych tras zjazdowych Alp (63 % nachylenia; 2,7 km długości, różnica poziomów: 930 m).
W L’Espace Killy przygotowanych jest także łącznie 44 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego, w Tignes: 20 km tras, w tym: 6 km tras trudnych, 9 km średnich, 5 km łatwych; a w Val d’Isère: 24 km tras: 4 km tras trudnych, 10 km średnich, 10 km łatwych.
Inne atrakcje sportowe, znajdujące się w ofercie ośrodków narciarskich to: jazda o zmroku: oświetlone stoki: Millonex i Jaffo; jazda w głębokim śniegu: Tour de Charvet, Les Danaïdes, La Banane (Val d’Isère) Vallon de la Sache, Tour du Pramencou, Lognan, Lavachet - la Grande Balme (najbardziej stroma rynna) w Tignes oraz jazda poza trasami : nieoznakowane trasy z wieloma nieckami, stromymi rynnami i dzikimi zboczami rozmieszczone przykładowo w Grand Vallon na lodowcu Sources de l’Isère i lodowcowa dolina Prariond.Informacje turystyczne:
Tignes Information
BP 51 - 73321 Tignes cedet
tel. +33 4 79 40 04 40
information@tignes.net
www.tignes.net