Bilety Autokarowe Narty   Bilety do Londynu   Bilety Autokarowe   Bilety Wizzair   Bilety Ryanair   Bilety EasyJet   Bilety Norwegian  
  
  Strona Główna
  Relacje i Opinie
  Francja Narty
    - Auron
    - Brides Les Bains
    - La Tania
    - Villard de Lans Correncon
    - La Norma
    - Alpe d'Huez
    - Le Grand Domaine
    - Megeve
    - Le Grand Massie
    - Vars i Risoul
    - La Clusaz
    - Corbier i La Toussuire
    - Grand Angle
    - isola2000
    - Le Grand Bornand
    - La Rosiere
    - Montgenevre
    - Superdevoluy
    - Valmeinier Valloire
    - Val Cenis
    - Aussois
    - Les 2 Alpes
    - Les Menuires
    - Courchevel
    - Val Thorens
    - Val d'Isère
    - Chamonix
    - Portes du Soleil
    - Trzy Doliny Trois Vallees
    - Meribel - Mottaret
    - Les Sept Laux
    - La Plagne
    - Les Arcs
    - Espace Killy
    - Serre Chevalier
    - Tignes
  Włochy Narty
  Austria Narty
  Słowacja Narty
  Szwajcaria Narty
  Norwegia Narty
  Dolomity - Włochy
  Francja na Narty!
  Alpy
  Sudety
  Tatry
  Beskidy
  Czechy
  Mapa Strony
  Kontakt
  Odszkodowania Powypadkowe
  Autobusem na Narty
 
 


Francja Courchevel (Trzy Doliny)

Courchevel ten region narciarski zlokalizowany jest w sercu Trzech Dolin i uznany za jedną z najbardziej renomowanych stacji alpejskich. Składa się z czterech wiosek rozmieszczonych na różnych poziomach: 1300, 1550, 1650 i 1850 m n.p.m. Główne uroki tego miejsca to przede wszystkim architektura utrzymana w tradycyjnym stylu, natomiast elegancki charakter stacji to z kolei luksusowe hotele, renomowane sklepy oraz wykwintne restauracje.
Courchevel posiada znakomicie utrzymane stoki; 117 tras o łącznej długości 150 km, rozwiniętą sieć kolejek i wyciągów w liczbie 65, a także bezpośrednie połączenia z pobliskimi stacjami.Dla początkujących przygotowana jest tu ponad połowa wszystkich tras, większość wytyczona w Courchevel 1650 i 1850. Tereny zlokalizowane Pralond i Les Vardons polecane są głównie rodzinom, w tym długa, zielona trasa Bellecôte z Courchevel 1850. Z kolei dla narciarzy średniozaawansowanych proponowane jest trasy: Biollay (Courchevel 1850), Les Rochers - dostępna z wyciągu orczykowego Signal, a także tereny wokół Les Chenus, bądź czerwona trasa: Les Chapelets – wszystkie trasy zapewniające wspaniałe widoki, wiraże, rynny oraz liczne skały, szczeliny, a niektóre z nich znakomite także do uprawiania carvingu. Z kolei dla zawodowców jest tu np. słynna czarna trasa Les Couloirs de la Saulire, gdzie miały miejsce jedne z pierwszych zawodów freeridu, w 62% zbocza wiodące rynną (couloir) pod wyciągiem orczykowym, bądź trasa La M po lewej stronie wyciągu Vizelle, która zadowoli najbardziej wymagających, spadziste stoki i doskonały śnieg na długości 1,7 km z 500 m różnicą poziomów, w przypadku twardego śniegu trasa staje się bardzo trudna.
W Courchevel przygotowany jest również jedyny we Francji oświetlony tor saneczkowy o długości 2 km, doskonały teren do uprawiania freeridu, a ponadto idealne trasy do uprawiania narciarstwa biegowego - ponad 67 km tras z darmowym dostępem, a połączenia z trasami Méribel i La Tania dają łącznie 90 km do uprawiania tego rodzaju narciarstwa.

Informacje turystyczne
Courchevel Tourisme
Le coeur de Courchevel BP 37
73122 Corchevel Cedex
tel. +33 (0) 479 08 00 29
fax +33 (0) 479 08 15 63
www.courchevel.com

Stale monitorowana stacja położona na wysokości 1850 m n.p.m, z doskonałą, francuską kuchnią, z luksusowymi chatkami oraz aż piętnastoma czterogwiazdkowymi hotelami; miejsca noclegowe znajdują się w bardzo bliskim sąsiedztwie tras zjazdowych, które na dodatek wciąż są pod „opieką” kamer; turystów z pewnością przyciąga tutaj niezwykle świeże powietrze, możliwość urządzania sobie wycieczek górskich, spacerów czy zakosztowania wspaniałych, tradycyjnych potraw narodowych; najniżej tutaj położona trasa narciarska znajduje się na wysokości około 1300 m n.p.m., a najwyżej położona – na około 2750 m n.p.m.; miejsce to z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających miłośników narciarstwa oraz snowboardu ze względu na różne trudności tras, których jest bardzo dużo, a wszystkie obsługiwane są przez nowoczesne wyciągi, spełniające wszelkie programowe standardy.