Bilety Autokarowe Narty   Bilety do Londynu   Bilety Autokarowe   Bilety Wizzair   Bilety Ryanair   Bilety EasyJet   Bilety Norwegian  
  
  Strona Główna
  Relacje i Opinie
  Francja Narty
  Włochy Narty
  Austria Narty
  Słowacja Narty
  Szwajcaria Narty
    - Arosa
    - Crans Montana
    - Davos
    - Engelberg
    - Gryzonia - Graubunden
    - Gstaad
    - Interlaken
    - Les 4 Vallees
    - Leukerbad
    - Portes du Soleil
    - Szwajcaria Centralna
    - Saas Fee
    - Samnaun
    - St. Moritz
    - Wallis
    - Zermatt - Matterhorn
  Norwegia Narty
  Dolomity - Włochy
  Francja na Narty!
  Alpy
  Sudety
  Tatry
  Beskidy
  Czechy
  Mapa Strony
  Kontakt
  Odszkodowania Powypadkowe
  Autobusem na Narty
 
 


Narty w Davos w Szwajcarii

Davos to jeden z największych i najlepszych regionów zimowych w Europie, znany także jako centrum kongresowe, w którym co roku odbywa się Światowe Forum Gospodarcze. Dzięki wyjątkowemu klimatowi, śnieg jest tu gwarantowany od końca listopada do końca kwietnia. Region ten stanowi pięć terenów narciarskich: Schatzalp/Strela, Parsenn, Pischa, Rrinerhorn, Jakobshorn, oferujących łącznie 231 km dobrze przygotowanych tras, (w tym 76 km tras niebieskich, 93 km czerwonych oraz 62 km czarnych). W ośrodkach Pischa oraz Jakobshorn przygotowano głównie średnie i łatwe trasy, z kolei narciarze doświadczeni preferują najbardziej trasy w Parsenn, gdzie największą atrakcją jest zjazd z wierzchołka Weissfluh o długości 12 km i różnicy poziomów 1034 m, o średniej trudności. Oświetlony stok znajduje się natomiast w Jakobshorn. Narciarzy obsługuje dobrze rozwinięta infrastruktura obejmująca 41 wyciągów i kolejek o łącznej przepustowości 42115 os./h.
Obok narciarstwa w Dawos, czynnie uprawia się tutaj również snowboard w parku snowboardowym, narciarstwo biegowe na 86 km przygotowanych tras, a także wędrówki zimowe. Wielką atrakcją jest również pięć torów saneczkowych o długości od 2,5 do 8,6 km, z których kilka jest oświetlonych i otwartych także wieczorami.Informacje turystyczne:
Davos Tourismus,
Promenade 67,
7270 Davos Platz,
tel. +41 (0)81 415 21 21,
fax +41 (0)81 415 21 00,
info@davos.ch,
www.davos.ch.