Bilety Autokarowe Narty   Bilety do Londynu   Bilety Autokarowe   Bilety Wizzair   Bilety Ryanair   Bilety EasyJet   Bilety Norwegian  
  
  Strona Główna
  Relacje i Opinie
  Francja Narty
  Włochy Narty
  Austria Narty
    - St. Anton am Alberg
    - Dolina Lavanttal
    - Molltal Dolina i Lodowiec
    - Dachstein Schladming
    - Obergurgl – Hochgurgl
    - Bregenzer Wald
    - Gasteiner
    - Hochkonig
    - Hintertux
    - Innsbruck Narty
    - Lungau
    - Lech – Zurs am Arlberg
    - Silvretta Ischgl
    - Bad Kleinkirchheim
    - Karnische Ski Arena
    - Kitzbuhel - Kirchberg
    - Obertauern
    - Oberinntal
    - Kaunertal Lodowiec
    - Pitztal
    - Saalbach - Hinterglemm
    - Solden Otztal
    - Region Villach
    - Stubaital
    - Salzburger Sportwelt
    - Wysokie Taury
    - Wilder Kaiser - Brixental
    - Montafon
    - Troler Zugspitze Arena
    - Zell am See-Kaprun
    - Zillertal Arena
  Słowacja Narty
  Szwajcaria Narty
  Norwegia Narty
  Dolomity - Włochy
  Francja na Narty!
  Alpy
  Sudety
  Tatry
  Beskidy
  Czechy
  Mapa Strony
  Kontakt
  Odszkodowania Powypadkowe
  Autobusem na Narty
 
 


Austria - Dachstein Tauern – Schladming

Dachstein Tauern – Schladming – to jeden z największych i najlepszych, a jednocześnie dość specyficzny region narciarski w Austrii. Jest on popularny szczególnie wśród początkujących narciarzy, ale także dzięki odbywającym się tu regularnym międzynarodowym zawodom w stylu klasycznym i alpejskim. Cechami tego regionu jest 350 km tras narciarstwa biegowego, całoroczny sezon narciarski na lodowcu Dachstein oraz liczne możliwości uprawiania narciarstwa pozatrasowego. Region ten składa się z ośmiu ośrodków narciarskich w dolinie rzeki Anizy, z których każdy posiada inną ofertę i nastawiony jest na innego rodzaju gości. Narciarze alpejscy mogą korzystać tutaj ze słynnych stoków: Planai – zjazdy trasami Pucharu Świata, uznawanymi za najszybsze na świecie, Hochwurzen, Hauser-Kaibling i Reiteralm, w górach Galsterbergalm i Stoderzinken, czy na płaskowyżu Ramsau, a także na lodowcu Dachstein, gdzie panuje całoroczny sezon narciarski. Szczególnie polecana jest narciarska huśtawka: Hauser-Kaibling-Planai-Hochwurzen-Reiteralm.

Główne miejscowości: Schladming, Rohrmoos, Ramsau am Dachstein, Haus im Ennstal.Teren narciarstwa zjazdowego na lodowcu Dachstein znajduje się na wysokości 2296 - 2700 m n.p.m. Z Ramsau kursuje kolejka linowa na lodowiec, gdzie działa całoroczny sezon narciarski i oferowanych jest łącznie 4 km tras o różnej trudności obsługiwanych przez 7 wyciągów. W pozostałych ośrodkach narciarskich trasy zjazdowe wynoszą w sumie ponad 160 km długości. Ponadto ośrodek Hochwurzen posiada dodatkową atrakcję, jaką są zjazdy po naturalnym torze saneczkowym, mającym 7 km długości i czynnym do późna w nocy. Natomiast Hauser Kaibling to jedna z najtrudniejszych w Styrii gór do zjazdów na nartach, która połączona jest wyciągami w jedną „huśtawkę narciarską” z Planai. Najdłuższa trasa: FIS (Vorderkar-Piste).

Na całym obszarze, a zwłaszcza w rejonach Ramsau am Dachstein, występuje łącznie 350 km tras biegowych, w tym: 100 km łatwych, 150 km średnich, 100 km trudnych.. Lodowiec jest także niezwykle modny wśród biegaczy narciarskich, a latem trenują tu zespoły narodowe z całej Europy. Ciekawostką jest to, iż obszar ten jest szczególnie ulubiony także przez Polaków; na miejscowej skoczni od lat przygotowuje się przed sezonem ekipa polskich skoczków z Adamem Małyszem na czele.

Informacje turystyczne:
Schladming-Dachstein Tourismusmarketing GmbH
8970 Schladming
tel. +43 (0) 368 723 310
info@schladming-dachstein.at
http://www.dachstein-tauern.at